Ontmoeting en gesprek op zaterdag 6 februari 2010 in de Christus Triumfatorkerk te Den Haag.
Klik op "read more" hieronder voor het fotoalbum van deze bijeenkomst.
Cultuur is leven, samenleven en alles wat daar bij hoort: de tradities, gewoonten, de taal, de verhalen, muziek, dans. In de cultuur drukt zich het eigene van een volk uit. Wat is kenmerkend voor de cultuur van Papua? Wat verandert er in de samenleving? En hoe bewaren de Papua's hun eigenheid, hun identiteit? Is er binnen Indonesië ruimte voor hun cultuur? En wat zijn de gevolgen van de globalisering? De kunst heeft de cultuur als achtergrond. De kunst is gevoelig, zij registreert, reageert. Wat wil de kunst in Papua tot uitdrukking brengen? We denken aan de schilderkunst, houtsnij kunst, de zang en muziek. En tenslotte: wat zijn de ontwikkelingen na de dood van Arnold Ap?
Twee gasten uit Papua zouden hierover spreken. Helaas was Hans H. Sroyer door ziekte geveld. Aloysius Y. Nafurbenan was tot voor kort directeur van het Museum Negeri in Waena en hoofd van de Akademi Kesenian; momenteel houdt hij zich bezig met het stimuleren van de eigen Papua cultuur via scholen en trainingen van onderwijzers.
Verder werkten mee: Mirjam Korse, Maastricht, bekend met kerkelijke kunst in Papua; Siegfried Zöllner, Duitsland, bekend met de cultuur in het Centrale Bergland; Betty Ireeuw-Kaisiëpo, Delft, dagvoorzitter; Demi Koerni, Deventer, mede-oprichter van Mambesak en van Teater Kristen Jayapura, beeldend kunstenaar.
Programma o.l.v. dagvoorzitter Betty Ireeuw-Kaisiëpo
10.30 uur
Ontvangst met koffie of thee
11.00 uur
Opening door Zachi Sawor. Kunst en cultuur in Papua, een overzicht door Aloysius Nafurbenan
12.00 uur
Korte bijdragen van Mirjam Korse en Demi Koerni
13.00 uur
Lunch
14.00 uur
Zang en muziek in Papua door Siegfried Zöllner
15.00 uur
Discussiegroepen 1. Kijken naar schilderijen met Aloysius Nafurbenan 2. De erfenis van Arnold Ap met Mambesak en Demi Koerni 3. Kerkelijke kunst met Mirjam Korse en Siegfried Zöllner 4. Zingen: van lagu/musik as U tot popmuziek is vervallen
16.00 uur
Conclusies van deze dag - en verder
17,00 uur
Afsluiting met het zingen van het volkslied Hai Tanahku Papua Gebed, Frank Hubatka Aansluitend een uitstekende maaltijd verzorgd door Papua Vrouwenvereniging Nederland.
Organisatie Papua Solidariteitsdagen, Wageningen Met ondersteuning van: Kerk in Actie , HAPIN, West Papua Netzwerk (Duitsland), Papua Vrouwenvereniging Nederland, COPAN en PACE (foto voorkant: PACE, Roos Westhoff;, achterkant: werk van Demi Koerni)
Comment by
on 2010-02-09 14:42:54 Geachte Webmaster,
Voor de achtergronden dient u zicht te wenden tot het organiserend comite. Misschien kunnen zij aantonen dat dhr Kaigere wel had toegestemd en zijn klacht ongegrond is.
Wij signaleren het feit dat de comite geen RESPECT toode voor de MENING / WIL van dhr Kaigere.
Dhr Kaigere heeft zijn redenen, waarom hij geen medewerking wenst te verlenen en is geen tekst en uitleg aan niemand verschuldigd.
Wij Papoea's vechten tegen knechting,uitbuiting en onder drukking door derden, dan dienen wij onze eigen mensen niet op deze manier te minachten en te schofferen.
Verbeter de Wereld begin bij Jezelf.
Comment by
on 2010-02-09 12:27:38 Geachte Webmaster,
Complimenten voor uw reportage. Jammergenoeg is door de comite Papuasolidariteitsdagen de naam van dhr Gerson Kaigere werd MISBRUIKT. Hij heeft zowel mondeling als schriftelijk te kennen gegeven geen medewerking aan deze manifestatie te verlenen.
Het is droevig om te constateren dat deze zogenaamde Papuacultuur propagandisten NKRI bethodes toepassen om hun eigen volk te bedonderen.
Comment by webmaster on 2010-02-09 13:27:44 Beste Ben, ik ken de achtergronden waarover je het hebt niet. Ik vind het wel een beetje jammer dat je negatief reageert op een op zich positieve bijdrage aan het onder de aandacht brengen van West papua. Maar je hebt gelijk Gerson Kaigere was er niet en is door mij abusievelijk niet verwijderd uit bovenstaande gegevens. Ga ik nu meteen doen.
Comment by online on 2010-03-31 06:18:29 Lees het hele blog, pretty good